U velkého procenta z Vás může vznikat otázka, proč přikládáme takovou důležitost čistému vzduchu v ovzduší? Proč se vlastně Nadační Fond Pokora rozhodl díky Vaším příspěvkům darovat právě čističky vzduchu do zařízení, jako jsou Alzheimer centra, domovy pro seniory, nemocnice, lékařské ordinace školy a školky?

Čistý vzduch a vliv na zdravíDůvod je prostý – čistý vzduch je jedním z hlavních faktorů, které mají vliv na zdraví člověka od jeho útlého věku, stejně tak během celého našeho života i ve stáří. Člověk se v průměru za den nadechne 20 000 x, což může odpovídat cca 15 kg spotřebě vzduchu denně.
K čemu slouží kyslík? Zabezpečuje život a dále správný styl dýchání předchází nemocem organismu. Proto rozhodně vyhledávejte vzdušná místa, jděte na procházku a dýchejte z plných plic. Hluboké dýchání má vliv na funkci srdce, činnost bránice je znásobena – působí přímým tlakem na játra, v nich aktivuje krevní oběh a žlučovou sekreci, díky čemuž se přispívá k jejich správné funkci. Hluboké a plné dýchání v čistém prostředí vede k rovnováze organismu díky pozitivnímu působení na žlázy s vnitřním vyměšováním – především štítná žláza. Při hlubokém a pravidelném dýchání čerstvého vzduchu se vyvíjí v člověku tělesný a intelektuální potenciál. Kyslík se přenáší krví. Pokud krev obsahuje dostatek oxyhemoglobinu – orgány jsou silné a podávají delší a lepší výkon.
Neustále řešíme kvalitu potravin – co je pro nás zdravé, kde se co Čistý vzduch a jeho vliv na zdraví vyrábí, jak je to čerstvé, bio, apod. Ale zamysleli jste se nad potřebou čistého vzduchu? Už když jsme byli děti, vyháněli nás rodiče na čerstvý vzduch. V našich domovech, na pracovištích v uzavřených prostorách se hromadí zdraví škodlivé látky (z čistících prostředků, pracích prášků, materiálu používaného v interiéru, plísně, roztoče, zvířecí srst, bakterie, prach, ventilace, klimatizace,apod.). Stejně tak znečištěné ovzduší průmyslových měst rozhodně pozitivně zdraví člověka neovlivňuje. Vyhýbejte se velkým městům, zakouřeným objektům, vydýchaným místnostem – otevírejte okna co nejvíce, ať máte dostatek čerstvého vzduchu.
Bohužel ne všichni mají štěstí na možné procházky v přírodě nebo možnost otevírání okna a načerpání do domácnosti čerstvého vzduchu díky průmyslovým oblastem, výfukovým plynům ve velkých městech, nedostatku přírody okolo našeho bydliště, apod. Stejně jako jiní jsou zase natolik nemocní, že se ven již nedostanou a jsou vázáni na lůžko – takoví lidé rozhodně čerstvý vzduch potřebují – aby jim správně fungovaly orgány, stejně jako byla podporována činnost mozkových buněk.
Čistý vzduch a vliv na zdravíA přesně toto je cílem našeho projektu! Zásobovat čistým vzduchem veškerá zařízení od útlého věku, která nemají možnost jít do přírody, žijí v průmyslových městech nebo zařízení, kde jsou pacienti vázáni na lůžko. Díky čističkám vzduchu jim zpříjemňujeme kvalitu jejich prostředí a podporujeme správnou funkci organismu díky dostatku a kvalitě čerstvého vzduchu.

One thought on “Čistý vzduch a jeho vliv na zdraví člověka

Comments are closed.