Prokrvení těla je správnou prevencí před Alzheimerovo chorobou. Krevní oběh hraje významnou roli v našem zdraví. Správný krevní oběh přenáší živiny a kyslík do tkání a orgánů. Jakmile krevní oběh nefunguje, jak má, dochází k hromadění toxinů v těle.

Co způsobuje špatný krevní oběh? Obezita, kouření, sedavá práce, nedostatečně pestrá strava, alkohol.

Jak se projevuje špatný krevní oběh? Vysoký krevní tlak, anémie, cukrovka, křečové žíly, nemoci srdce, nervová onemocnění, astma a další.

Kdy poznáte, že máte špatný krevní oběh? Studené končetiny, mravenčení, únava, málo energie, otoky nohou, modravý nádech rtů a nehtů.

Jak začít řádně pracovat na správné funkci krevního oběhu?

  • Ginkgo Biloba (jinan dvoulaločný) obsahuje flavonoidy s léčebnými účinky, které pomáhají zlepšovat mentální schopnosti, prevence a zmírnění Alzheimerovo choroby a demence, podporuje paměť, sexuální funkce, zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje koncentraci.
  • Zvyště fyzickou aktivitu – pravidelné chození pomáhá nejen krevnímu oběhu, ale podporuje i trávení. Veškeré cvičení a pohybová aktivita vám zlepšuje krevní oběh (aerobní cvičení, posilování, atd).
  • Masáže – stejně jako fyzická aktivita i masáže podporují krevní oběh přímou stimulací měkké tkáně.
  • Pestrá strava – zdravá a vyvážená strava j k nezaplacení – ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny, bílkoviny, zdravé tuky (ryby, olivový olej, ořechy, avokádo, semena). Omezení konzumace sladkých jídel – cukr ve větším množství má na zdraví negativní vliv. Stejně tak omezení soli.
  • Dostatečný pitný režim – pro správné fungování orgánu a dostatek energie. Pijte teplou vodu, studená stahuje cévy. Omezte kávu na minimum – 1 šálek kávy působí preventivně před Alzheimerovou chorobou. Dále stopněte konzumaci alkoholu.
  • Horká koupel /pára
  • Stop kouření – kuřáci mají velmi často kardiovaskulární problémy

Myslete na své zdraví, není to jen o krevním oběhu, ale tyto aktivity/potraviny a životní styl má pozitivní vliv na ostatní funkce v organismu a jednou z mála je prevence před Alzheimerovou chorobou.